Utforsk de unike egenskapene, produksjonsprosesser, og omfattende anvendelser av 1060 aluminiumsfolie. Finn ut hvorfor denne høyrenhetslegeringen er viktig i emballasje, elektronikk, VVS, og mer.
I dagens raskt fremadskridende industrilandskap, materialer som tilbyr en kombinasjon av renhet, ytelse, og allsidighet blir stadig mer verdsatt. 1060 aluminiumsfolie, kjent for sitt høye aluminiuminnhold (≥99,6 %), er et slikt materiale som har blitt uunnværlig i en lang rekke bruksområder.
Som medlem av 1xxx-serien av aluminiumslegeringer, den er preget av sin eksepsjonelle elektriske og termiske ledningsevne, korrosjonsbestandighet, og utmerket formbarhet.
I motsetning til mer komplekse legerte folier, 1060 aluminium holder en enkel sammensetning, som gjør den både kostnadseffektiv og enkel å behandle.
Disse egenskapene gjør den spesielt godt egnet for applikasjoner som krever høy ledningsevne, lett design, og trygg kontakt med mat eller sensitiv elektronikk.

Huawei 1060 Aluminiumsfolie
På grunn av sine overlegne materialegenskaper, 1060 aluminiumsfolie brukes mye på tvers av flere nøkkelsektorer:
Ettersom næringer prioriterer bærekraft, energieffektivitet, og materialer med høy ytelse, etterspørselen etter 1060 aluminiumsfolie fortsetter å vokse over hele verden.
1060 aluminiumsfolie tilhører 1xxx-serien av kommersielt rent aluminium, inneholder i det minste 99.6% aluminium etter vekt.
Dens minimale legeringselementer resulterer i et materiale som tilbyr overlegen elektrisk og termisk ledningsevne, gjør den ideell for sensitive industrielle applikasjoner.
I følge ASTM B209 standard, den typiske kjemiske sammensetningen av 1060 aluminium er som følger:
| Element | Prosentdel (%) |
| Aluminium (Al) | ≥ 99.60 |
| Kopper (Cu) | ≤ 0.05 |
| Stryke (Fe) | ≤ 0.35 |
| Silisium (Og) | ≤ 0.25 |
| Sink (Zn) | ≤ 0.05 |
| Mangan (Mn) | ≤ 0.03 |
| Titanium (Av) | ≤ 0.03 |
| Annen (hver) | ≤ 0.03 |
| Annen (total) | ≤ 0.10 |
Denne høye aluminiumrenheten gjør at folien beholder utmerket duktilitet, korrosjonsbestandighet, og en svært reflekterende overflate, som er avgjørende for emballasje, isolasjon, og elektriske applikasjoner.
Innenfor 1xxx-serien, flere karakterer som f.eks 1050, 1070, og 1100 er ofte brukt.
Imidlertid, 1060 tilbyr en balansert profil som gjør det til et foretrukket valg i mange tekniske innstillinger:
| Karakter | Al Purity (%) | Elektrisk ledningsevne (% IACS) | Nøkkelfordel |
| 1050 | ≥ 99.50 | ~61 | Litt bedre fleksibilitet |
| 1060 | ≥ 99.60 | ~61,8 | Beste balanse av konduktivitet, korrosjonsbestandighet, og formbarhet |
| 1070 | ≥ 99.70 | ~62 | Høyeste ledningsevne i serien |
| 1100 | ≥ 99.00 | ~60 | Forbedret mekanisk styrke |
Sammenlignet med 1050, 1060 aluminiumsfolie har litt høyere renhet, som gir bedre ledningsevne og korrosjonsmotstand samtidig som tilstrekkelig styrke for folierulling opprettholdes.
Mens 1070 gir marginalt bedre elektriske egenskaper, dens høyere kostnad gjør 1060 mer attraktiv for kommersiell bruk i stor skala.
Produksjonen av 1060 aluminiumsfolie involverer en serie presisjonskontrollerte prosesser som forvandler høyrente aluminiumsblokker til ultratynne, høyytelses folie.
Gitt sin eksepsjonelle renhet (≥99,6 % aluminium), 1060 krever forsiktig håndtering for å bevare sine ønskelige fysiske og mekaniske egenskaper.
Prosessen begynner med smelting av aluminiumsblokker i en ovn, etterfulgt av støping til plater.
Disse platene er da varmvalset ved temperaturer over 400°C for å redusere tykkelsen samtidig som materialets duktilitet opprettholdes.
Denne innledende reduksjonen bidrar til å foredle kornstrukturen og eliminere støpefeil.
Etter varmrulling, aluminiumsplatene gjennomgår kaldrulling for å redusere tykkelsen ytterligere - vanligvis til under 0.2 mm.
Kaldvalsing utføres ved omgivelsestemperaturer og involverer flere passeringer gjennom høypresisjonsvalser. Dette trinnet er avgjørende for:
For å gjenopprette duktilitet som går tapt under kaldvalsing og for å skreddersy mekaniske egenskaper, folien utsettes for gløding i en ovn med kontrollert atmosfære.
Glødetemperaturer varierer fra 300°C til 450 °C, avhengig av ønsket temperament (f.eks., O, H18, H22).
Dette trinnet forbedrer formbarheten og sikrer en konsistent kornstruktur.

Produksjonsprosess av 1060 Aluminiumsfolie
Før endelig behandling, folien rengjøres for å fjerne rester av smøremidler og forurensninger fra rulling.
Kjemisk avfetting eller alkalisk rengjøring brukes for å sikre en uberørt overflate, som er avgjørende for bruk i matemballasje, elektronikk, og isolasjon.
De store folierullene er deretter kutt i smalere bredder for å oppfylle spesifikke søknadskrav.
Kantklipping, preging (om nødvendig), og spenningsutjevning utføres i denne fasen.
Avhengig av endelig bruk, folien kan også motta beskyttende belegg, laminering, eller utskrift.
Gjennom hele produksjonsprosessen, streng kvalitetskontrolltiltak blir håndhevet, inkludert:
Mange produsenter forholder seg til internasjonale standarder som f.eks ASTM B479, I 546, og GB/T 3198 for å sikre produktkvalitet og konsistens.
Som konklusjon, produksjonen av 1060 aluminiumsfolie er en teknisk krevende prosess som integrerer termisk, mekanisk, og kjemiske operasjoner.
Hvert trinn – fra støping til etterbehandling – er optimalisert for å møte de strenge kravene til industrier som emballasje, elektronikk, og energi.

Pakket 1060 Aluminiumsfolie
Utførelsen av 1060 aluminiumsfolie i ulike applikasjoner er i stor grad definert av dets fysiske og mekaniske egenskaper.
Som en høyrent aluminiumslegering (≥99,6% Al), det tilbyr en unik balanse av konduktivitet, fleksibilitet, og korrosjonsbestandighet, gjør den ideell for sektorer som spenner fra kraft til emballasje.
1060 aluminiumsfolie har utmerkede fysiske egenskaper på grunn av sitt nesten rene aluminiuminnhold:
| Eiendom | Typisk verdi |
| Tetthet | 2.71 g/cm³ |
| Smeltepunkt | 660.3°C (1220.5°F) |
| Termisk ledningsevne | ~234 W/m·K |
| Elektrisk ledningsevne | ~59,5 % IACS |
| Koeffisient for termisk ekspansjon | 23.6 μm/m·K |
| Refleksjonsevne (bar folie) | ≥ 85% (synlig lys) |
Mekaniske egenskaper til 1060 aluminiumsfolie varierer betydelig avhengig av temperament (dvs., den termiske og mekaniske behandlingen brukt).
Vanlige temperamenter inkluderer O (glødet), H18 (fullt hardt), og H22 (1/4 hard).
| Temperament | Strekkstyrke (MPa) | Forlengelse (%) | Yield Styrke (MPa) |
| O (glødet) | 60–95 | ≥ 25 | ≤ 30 |
| H22 | 110–130 | 4–8 | 90–115 |
| H24 | 120–140 | 3–5 | 100–120 |
| H18 (fullt hardt) | ≥ 150 | ≤ 2 | ≥ 140 |
På grunn av sin utmerkede varmeledningsevne, korrosjonsbestandighet, formbarhet, og høy aluminiumrenhet (≥99,6 %), 1060 aluminiumsfolie er mye brukt i et bredt spekter av bransjer.
Dens allsidighet forsterkes ytterligere av kostnadseffektiviteten og den enkle behandlingen, gjør det til et hovedmateriale i både industrielle og forbrukerapplikasjoner.

1060 Aluminiumsfolie for emballasje
En av de mest dominerende bruken av 1060 aluminiumsfolie er inne fleksibel og beskyttende emballasje.
Ifølge markedsdata, aluminiumsfolie brukt i emballasje utgjør mer enn 50% av det globale folieforbruket, med 1060 å være et primærvalg i segmentet med høy renhet.
I oppvarming, ventilasjon, og klimaanlegg (VVS) systemer, 1060 folie brukes i:
Dens utmerkede korrosjonsbestandighet sikrer lang levetid, selv under fuktige eller kjemisk aggressive miljøer.

HVAC-systemer brukt 1060 Aluminiumsfolie
Med fremveksten av elektrisk mobilitet og fornybar energi, aluminiumsfolie av batterikvalitet har blitt et strategisk materiale.
I batteriapplikasjoner, 1060 aluminiumsfolie er vanligvis produsert i tykkelser på 10–20 mikron for å optimere ledningsevnen og samtidig minimere vekten.
De elektrisk industri verdier 1060 folie for sin renhet og ledningsevne:
Dens kompatibilitet med isolasjonsmaterialer og lav magnetisme gjør den ideell for kraft- og signaloverføringssystemer.

Kabelpåføring av 1060 Aluminiumsfolie
1060 aluminiumsfolie er mye brukt i estetiske og energireflekterende applikasjoner:
Sammenlignet med andre vanlige aluminiumsfoliekvaliteter - for eksempel 8011, 3003, eller 1100—1060 aluminiumsfolie tilbyr en unik kombinasjon av renhet, ytelse, og behandlingsfordeler.
Disse egenskapene gjør den spesielt egnet for applikasjoner hvor konduktivitet, korrosjonsbestandighet, og formbarhet er kritisk.
Bestående i det minste 99.6% aluminium, 1060 aluminiumsfolie er blant de reneste aluminiumskvalitetene tilgjengelig for industriell bruk. Denne høye renheten resulterer i:
I kontrast, karakterer som 8011 aluminiumsfolie (Al ~98,5 %) og 3003 (Al ~98,6 %) inkludere tilleggselementer som jern, silisium, eller mangan, noe som kan redusere ledningsevnen og korrosjonsytelsen i bytte mot mekanisk styrke.
1060 folie utmerker seg i applikasjoner som krever dyptrekking, bøying, eller brettes uten å sprekke.
Dette gjør den spesielt verdifull i mat- og farmasøytisk emballasje, hvor tette forseglinger og presis støping er kritisk.
Fraværet av dyre legeringselementer som mangan (i 3003) eller jern/silisium (i 8011) reduserer materialkostnadene. I tillegg:
I markeder der elektrisk eller termisk ledningsevne og korrosjonsmotstand oppveier strekkfastheten, 1060 aluminiumsfolie gir bedre verdi.
Ved innkjøp 1060 aluminiumsfolie for industrielle eller kommersielle applikasjoner, å velge en anerkjent og teknisk dyktig produsent er avgjørende.
Huawei aluminium skiller seg ut som en pålitelig global leverandør av høyrent aluminiumsfolie, tilbyr jevn kvalitet, omfattende tilpasning, og sterk teknisk støtte.
Huawei Aluminium har over 20 års erfaring innen aluminiumsproduksjon og -eksport.
Selskapet spesialiserer seg på høyrente folieprodukter som 1060 og tilbyr konkurransefortrinn på tvers av flere kritiske dimensjoner:
Huawei bruker en flertrinns kvalitetssikringssystem, følge internasjonale standarder som f.eks:

Huawei kvalitetskontroll
Huawei gir tilpassede folietykkelser fra 0.005 mm til 0.2 mm, med bredder opp til 1600 mm, og spolevekter skreddersydd etter brukerkrav. Overflatebehandling inkluderer:
Huawei opererer toppmoderne valseverk, glødeovner, strekkutjevningsmaskiner, og online inspeksjonssystemer for å sikre presisjon og konsistens. Årlig produksjonskapasitet for aluminiumsfolie overstiger 50,000 tonn, sikre rettidig levering selv for store bestillinger.
Huawei Aluminium eksporterer til over 70 land, inkludert U.S.A., Tyskland, India, Sør-Korea, og Brasil. Selskapet har flere sertifiseringer som støtter internasjonal handel og industri, inkludert:
I tillegg til å levere folie, Huawei gir:
Oppsummert, 1060 aluminiumsfolie skiller seg ut som en høy renhet, allsidig materiale verdsatt på tvers av ulike bransjer, inkludert emballasje, VVS, elektronikk, og elektrisk produksjon.
Dens utmerket korrosjonsbestandighet, elektrisk ledningsevne, og formbarhet gjør det til et foretrukket valg for applikasjoner som krever både ytelse og pålitelighet.
Med sin enkle kjemiske sammensetning og robuste produksjonsprosesser, 1060 aluminiumsfolie leverer konsekvente mekaniske og fysiske egenskaper som oppfyller strenge industristandarder som f.eks ASTM B479 og ISO 9001.
Sammenlignet med andre aluminiumskvaliteter, det tilbyr overlegen renhet og kostnadseffektivitet, sikre optimal balanse mellom kvalitet og pris.
Velge en pålitelig leverandør som Huawei aluminium forbedrer verdiforslaget ytterligere, gir tilgang til førsteklasses 1060 aluminiumsfolie med tilpassbare spesifikasjoner, strenge kvalitetskontroller, og omfattende teknisk støtte.
5×10 aluminiumsplater er en vanlig spesifikasjon av aluminiumsplate produsert av aluminiumsplateprodusenter,det er det 5 fot bred og 10 fot lang.
Anodisert aluminiumsplate er en aluminiumsplate plassert i den tilsvarende elektrolytten (slik som svovelsyre, kromsyre, oksalsyre, osv.) som en anode, og elektrolyse utføres under spesifikke forhold og virkningen av ekstern strøm.
Perforerte aluminiumsplater er laget av aluminiumsplater som er bearbeidet med runde hull (eller andre design). Hullene kan være på linje eller forskjøvet for å øke antall åpninger.
5005 aluminiumsplate er en middels sterk aluminiumslegeringsplate, som kan nå middels og høy styrke ved kaldbearbeiding, og den har god formbarhet
3005 aluminiumsplate tilhører Al-Mn legering. Styrken til 3005 aluminiumsplate er ca 20% høyere enn det av 3003 aluminiumsplate, og korrosjonsbestandigheten er også bedre.
Blant de forskjellige tilgjengelige aluminiumslegeringene, de 2014 aluminiumsplate har skåret en nisje for seg selv, spesielt i applikasjoner som krever høy styrke, utmerket bearbeidbarhet, og motstand mot tretthet.
Nr.52, Dongming Road, Zhengzhou, Henan, Kina
Henan Huawei Aluminium Co., Ltd, En av de største aluminiumsleverandørene i Kina Henan,Vi er etablert i 2001, og vi har rik erfaring innen import og eksport og høykvalitets aluminiumsprodukter
man – lør, 8AM – 17:00
søndag: Lukket
© Copyright © 2023 Henan Huawei Aluminium Co., Ltd
Siste kommentarer
Kjære salgssjef, Jeg håper denne e-posten finner deg godt. Dette er Min-Hyung Lee, administrerende direktør i Taesan Steel Co., Ltd., en import & eksportselskap basert i Incheon, Sør-Korea, handel med stål- og aluminiumsmaterialer. Vi forstår at Henan Huawei Aluminium produserer 1100 aluminiumsspoler i H16 temperament fra 0.2 mm tykkelse på fabrikken din i Gongyi, Henan. Vi bruker møllefinish aluminiumsspole som et substrat for belegg i Korea, og ser etter en pålitelig kinesisk fabrikk for vanlig månedlig import. Vi setter pris på tilbudet ditt for materialet nedenfor, basert på gjeldende markedspriser. 1. Materiale - Legering / Temperament: A1100 – H16 (A1235 eller A1050 aksepteres med forbehold om forhåndsgodkjenning) - Standard: KS D 6701 eller tilsvarende (JIS H 4000, ASTM B209, GB/T 3880 akseptert) - Flate: møllefinish (som rullet), egnet for maling/belegg 2. Bestilte størrelser - 0.45 mm x 1,120 mm x Spole (hovedstørrelse) - 0.60 mm x 1,060 mm x Spole - Ingen minus toleranse på tykkelse (f.eks., faktisk 0.45 mm eller over for 0.45 mm rekkefølge) 3. Spolevekt: ca. 3-6 MT per spole 4. Mengde: 30-40 MT per måned (estimert 360-480 MT per år) 5. Prisvilkår: CIF Incheon Port eller Pyeongtaek Port, Sør-Korea, i USD (USD/kg eller USD/MT). Et formelbasert sitat (f.eks., SMM ingot pris + behandlingskostnad) er også akseptabelt, forutsatt at totalsummen er gitt på CIF-basis (eller FOB med sjøfrakt vist separat). Ta med følgende i tilbudet ditt: 1. Enhetspris (CIF Incheon eller Pyeongtaek, i USD) 2. MOQ per størrelse 3. Ledetid (ordre til forsendelse) 4. Betalingsbetingelser 5. Om materialet er DC eller CC valset, og produserbart tykkelse/breddeområde for 1xxx legeringer 6. Mill informasjon (sted, ISO 9001 eller andre sertifiseringer) 7. Eksempel på tilgjengelighet og betingelser (vi planlegger en belegningsprøve før vanlige bestillinger) 8. Bekreftelse på at et mølletestsertifikat (kjemisk sammensetning og mekaniske egenskaper) will be provided with each shipment Our plan is to review your quotation and material specification first, deretter be om prøver for en belegningsprøve. Hvis resultatene er tilfredsstillende, vi har til hensikt å legge inn vanlige månedlige bestillinger. Vi er også villige til å besøke fabrikken din i Kina personlig for å se produksjonslinjen og diskutere detaljene i et langsiktig partnerskap. Den detaljerte spesifikasjonen (SPEC-AL-2026-01) er vedlagt for din referanse. Vi ser frem til svaret ditt. Med vennlig hilsen, Min-Hyung Lee CEO | Taesan Steel Co., Ltd. E-post: [email protected] Tel: 82 10 5048 5768 WeChat: dolf369
Aluminium 5754 H111 หนา 8 mm กว้าง x ยาว : 4 x 6 fot
Hei, veldig bra, jeg ringer fra Iran, vi trenger 12 mikron gullfolie, 61 cm bred, ca 35 tusen meter per måned.
Kjære salgsteam, Jeg håper du har det bra. Vi ønsker å hente aluminiumsprodukter fra din bedrift og vil sette pris på å motta ditt beste tilbud for følgende: Aluminum Sheets Thickness: 2 mm, 3 mm, 4 mm, og 5 mm Please provide your available standard sheet sizes. Vennligst oppgi prisen per ark og prisen per metrisk tonn. Aluminum Coils Thickness: 2 mm, 3 mm, 4 mm, og 5 mm Please provide your available coil widths, standard spolevekter, og spesifikasjoner for indre diameter. Vennligst oppgi prisen per tonn. For både ark og spoler, vennligst ta med: Tilgjengelige legeringer (f.eks. 1050, 3003, 5052) Temper options Mill finish or other available surface finishes Minimum Order Quantity (MOQ) Production lead time Payment terms Please provide your quotation based on: CIF Jebel Ali Port, UAE (inkludert sjøfrakt), eller alternativt gi både FOB China og CIF Jebel Ali Port, UAE priser. Hvis tilgjengelig, send gjerne også: Product catalogue Mill Test Certificate (MTC) sample Photos of the products and packaging. Vi er interessert i å etablere et langsiktig forretningsforhold. Vårt første kjøpsvolum forventes å være 100+ metriske tonn, med potensiale for større og tilbakevendende bestillinger hvis din prissetting, kvalitet, og service oppfyller våre krav. Takk for at du tok deg tid. Vi ser frem til å motta tilbudet ditt og håper å bygge et vellykket langsiktig partnerskap. Med vennlig hilsen, Eng.Yousef
アルミハニカムパネルについてお聞きしたいのですが L1500×W700×厚みで曲げに対して200kgg耐えられるには厚みはどのくらいでしょうか ※簡単に言いますと約1000mmの側溝に渡して真ん中で200kg耐えられるかという事になります 又、Hvis et slikt produkt finnes, vekten、価格をおしえていただけますか 現在はコンパネ板を使用してますが腐ると折れてしまい人が側溝に落ちてけがをしてます 出来ましたらメールでお返事をいただけますか