V tem prispevku, 8011 lito valjani surovci se uporabljajo za izdelavo aluminijastih plošč za pokrove steklenic, in raziskani so učinki homogenizacijskega žarjenja in postopkov vmesnega žarjenja na lastnosti izdelka.
V tem prispevku, 8011 lito valjani surovci se uporabljajo za izdelavo aluminijastih plošč za pokrove steklenic, in raziskani so učinki homogenizacijskega žarjenja in postopkov vmesnega žarjenja na lastnosti izdelka.
Rezultati kažejo, da je mogoče iz lito valjanih surovcev proizvesti aluminijaste plošče iz aluminijastega pokrova za steklenice, ki izpolnjujejo zahteve kupcev, s sprejetjem ustreznih postopkov homogenizacijskega žarjenja..
Zaradi inherentnih značilnosti postopka ulivanja in valjanja, lito valjani surovci kažejo očitno anizotropijo, kar omejuje njihovo uporabo v izdelkih za globoko vlečenje.
V tem delu, sprejemljiv postopek homogenizacijskega žarjenja je sprejet za ublažitev segregacije sestave in anizotropije 8011 ulito valjani surovci, ki nastanejo s postopkom ulivanja valjanja in optimizirajo notranjo mikrostrukturo.
V kombinaciji z ustreznim vmesnim žarjenjem in primernim hladnim zmanjševanjem končnega valjanja pri nadaljnji obdelavi, razmerja različnih tekstur v ploščah so uravnotežena, anizotropija materiala se zmanjša, in aluminijaste pločevine pokrovčkov za steklenice, ki izpolnjujejo zahteve glede globokega vlečenja, so uspešno izdelane.
Surovina je 8011 lito valjani kolut z začetno debelino surovca 6,0–6,5 mm, in ciljna končna debelina izdelka je 0.21 mm.
Velikost zrn lito valjanih tuljav mora doseči razred 1.
Kemična sestava 8011 Zlitina za pokrovčke steklenic (masni delež, %)
| Element | in | Fe | Cu | Mn | Mg | od | Ena nečistoča | Popolna nečistoča | Al |
| Vsebina | 0.50~0,90 | 0.6~1,0 | ≤0,1 | ≤0,2 | ≤0,05 | ≤0,1 | ≤0,05 | ≤0,15 | Ravnovesje |
S fiksnimi prehodi za hladno valjanje, temperature homogenizacijskega žarjenja in vmesnega žarjenja so nastavljene kot spremenljivi parametri. Celotna pot postopka je naslednja:
Lito valjani surovec → hladno valjanje v 3.8 mm → homogenizacijsko žarjenje → hladno valjanje v 0.43 mm → vmesno žarjenje → hladno valjanje do končne debeline 0.21 mm
Oblikovane so tri primerjalne procesne sheme:
Shema 1: Homogenizacija pri 480 °C za 4 h za 3.8 mm debelih surovcev; vmesno žarjenje pri 360 °C za 2 h za 0.43 mm trakovi
Shema 2: Homogenizacija pri 480 °C za 4 h za 3.8 mm debelih surovcev; vmesno žarjenje pri 280 °C za 2 h za 0.43 mm trakovi
Shema 3: Homogenizacija pri 530 °C za 4 h za 3.8 mm debelih surovcev; vmesno žarjenje pri 320 °C za 2 h za 0.43 mm trakovi
Natezna trdnost \(R_m\), raztezek A in stopnja ušesa e vzorcev po vmesnem žarjenju in končnih izdelkov se testirata v skladu z nacionalnimi standardi.
Dokončane plošče, izdelane po treh shemah, se dostavijo strankam za preskuse risanja skodelic, in optimalni industrijski proizvodni proces se določi na podlagi praktičnih povratnih informacij o žigosanju.

Primerki hladno valjani do 0.43 mm se žarijo v škatlasti peči (dajte v peč, ko je dosežena nastavljena temperatura, čas zadrževanja: 2–4 ure) za testiranje mehanskih lastnosti in lastnosti ušesa.
Dejanske lastnosti po vmesnem žarjenju
| Procesna shema | Natezna trdnost \(R_m\) (MPa) | Raztezek A (%) | Stopnja zaslužka e (%) | Smer uhanja |
| Shema 1 | 95 | 28 | 10 | 0°/90° |
| Shema 2 | 93 | 30 | 8.9 | 0°/90° |
| Shema 3 | 90 | 36 | 4.9 | 0°/90° |
Po vmesnem žarjenju, trakovi so hladno valjani do končne debeline 0.21 mm s hladno redukcijo pribl 51%.
Podatki o mehanskem in ušesnem delovanju končnih izdelkov so navedeni na naslednji način.
Lastnosti končnih izdelkov
| Procesna shema | Smer vzorčenja | \(R_m\) (MPa) | A (%) | Stopnja zaslužka e (%) | Smer uhanja |
| Shema 1 | 0° | 146 | 2.2 | 8.9 | 0°/90° |
| 45° | 154 | 2.8 | |||
| 90° | 156 | 2.1 | |||
| Shema 2 | 0° | 154 | 2.8 | 8.0 | 0°/90° |
| 45° | 164 | 1.8 | |||
| 90° | 162 | 1.6 | |||
| Shema 3 | 0° | 145 | 2.8 | 2.2 | 0°/90° |
| 45° | 150 | 2.0 | |||
| 90° | 156 | 2.0 |
Rezultati poskusov za stranke
| Procesna shema | Customer Cup Drawing Performance |
| Shema 1 | Poskusni test ni bil izveden |
| Shema 2 | Med žigosanjem pride do pokanja |
| Shema 3 | Dejanska stopnja ušesa < 3%, odlična zmogljivost oblikovanja, izpolnjevanje proizvodnih zahtev za steklenice |
Zaključek testa: Končni izdelki Scheme 1 in shema 2 homogeniziran pri 480 °C imajo stopnjo kolosiranja blizu 10%, neizpolnjevanje zahtev glede globokega vlečenja za pokrovčke steklenic.
Končni izdelki Scheme 3 homogeniziran pri 530 °C imajo stopnjo ukoreninjenja okoli 5% brez žigosanja pokanje, in so bili dobavljeni številnim proizvajalcem pokrovčkov za steklenice v množični proizvodnji.
Ušesno vedenje aluminijaste plošče prevladujejo notranje kristalne teksture.
Hladno valjanje proizvaja deformacijske teksture, ki vodijo do 45° ušesa med vlečenjem skodelice.
Po žarjenju plošč, izpostavljenih veliki hladni redukciji, rekristalizacijske teksture so v glavnem sestavljene iz kockaste teksture in R teksture.
Ideja optimizacije aluminijastih plošč za globoko vlečenje je uravnavanje deleža obeh tekstur, medsebojno izravnajte učinke ušes, ki jih povzročajo različne teksture, zmanjšajte splošno stopnjo ušesa in izboljšajte sposobnost oblikovanja pri globokem vleku.
Postopek ulitega valjanja odlikuje visoka stopnja podhlajevanja in hitro ohlajanje, kar ima za posledico veliko število neravnovesnih drugih faz in močno segregacijo Si in Fe elementov v trdni raztopini v aluminijevi matrici po strjevanju.
Homogenizacijsko žarjenje spodbuja transformacijo neravnovesnih faz, obarjanje prenasičenih trdnih raztopin in odprava segregacije sestave.
Glavni legirni elementi 8011 zlitina sta Fe in Si. Zaradi hitrega hlajenja pri valjanju litine je velika količina Fe in Si prenasičena v aluminijevi matrici.
Med homogenizacijo, Fe in Si se izločita in tvorita razpršena \(FeAl_3\) delci:
5083 Aluminijasta pločevina H116 za mornarice nudi izjemno odpornost proti koroziji v morski vodi, visoko razmerje med trdnostjo in težo, in odlična varivost za pomorske in priobalne strukture.
Aluminijasta folija, odporna na visoke temperature, zagotavlja odlično toplotno stabilnost, vzdržljiva zaščita, in zanesljivo delovanje za zahtevne aplikacije.
3004 Aluminijasta pločevina za PP pokrovčke zagotavlja odlično sposobnost oblikovanja, odpornost proti koroziji, in kakovost površine za izdelavo PP pokrovčkov, zamaški za steklenice, in komponente embalaže. Idealno za prehrano, pijača, in farmacevtske aplikacije.
3004 krog iz aluminija ,tudi imenovan 3004 aluminijasti disk,3004 aluminijasti disk, izdelana je z žigosanjem 3004 aluminijaste tuljave.
Naša zavezanost kakovosti, raznolikost, in prilagoditev zagotavlja, da boste našli popolno izolacijsko aluminijasto tuljavo za svoj projekt.
Na splošno, aluminijasto pločevino, ki je debelejša od 6 mm (0.25 palcev) velja za debelo.
št.52, Cesta Dongming, Zhengzhou, Henan, Kitajska
Henan Huawei Aluminium Co., doo, Eden največjih dobaviteljev aluminija na Kitajskem Henan,Ustanovljeni smo leta 2001 in imamo bogate izkušnje z uvozom in izvozom ter visokokakovostnimi izdelki iz aluminija
pon – sob, 8dopoldan – 17.00
nedelja: Zaprto
št.52, Cesta Dongming, Zhengzhou, Henan, Kitajska
© Copyright © 2023 Henan Huawei Aluminium Co., doo
Najnovejši komentarji
Spoštovani gospod, Please offer your best FOB Prices specs are as under ALUMINIUM STRIP (AL=99,50 % MIN) VELIKOST:450 X32 X6 MM. VAŠEGA 570 EN-AW 1050 A, KOLIČINA=3400KG
zdravo, Bi bili tako prijazni, da ponudite naslednji artikel: Tuljava 0,6x1250 (1000)mm EN AW-3105 5tons
zdravo, Ali mi lahko ponudite aluminijaste plošče? Pravzaprav potrebujem: 110mm x 1700 mm x 1700 mm 5083 H111 - 21 pcs Next year planed is 177 kos
Odličen članek. Bil sem navdušen, da sem našel ta članek. Marsikdo tako misli, da imajo zanesljivo znanje o tej temi, vendar pogosto ni tako. Od tod moje prijetno presenečenje. Navdušen sem. To mesto bom zagotovo priporočil in se večkrat vrnil, videti nove stvari.
zahteva aluminijasti trak