V tomto dokumente, 8011 liate valcované polotovary sa používajú na výrobu hliníkových plechov na uzávery fliaš, a skúmajú sa účinky procesov homogenizačného žíhania a prechodného žíhania na vlastnosti produktu.
V tomto dokumente, 8011 liate valcované polotovary sa používajú na výrobu hliníkových plechov na uzávery fliaš, a skúmajú sa účinky procesov homogenizačného žíhania a prechodného žíhania na vlastnosti produktu.
Výsledky ukazujú, že hliníkové plechy s uzávermi fliaš, ktoré spĺňajú požiadavky zákazníkov, možno vyrobiť z odlievaných valcovaných polotovarov prijatím vhodných procesov homogenizačného žíhania.
Vzhľadom na vlastné charakteristiky procesu odlievania-valcovania, liate valcované polotovary vykazujú zjavnú anizotropiu, čo obmedzuje ich použitie v hlbokoťažných výrobkoch.
V tomto diele, na zmiernenie segregácie kompozície a anizotropie sa používa primeraný proces homogenizačného žíhania 8011 liate valcované polotovary indukované procesom liateho valcovania a optimalizujú vnútornú mikroštruktúru.
V kombinácii s vhodným medzižíhaním a primeraným znížením konečného valcovania za studena pri následnom spracovaní, proporcie rôznych textúr v listoch sú vyvážené, anizotropia materiálu je znížená, a hliníkové plechy s uzáverom fliaš, ktoré spĺňajú požiadavky na hlboké ťahanie, sú úspešne vyrobené.
Surovina je 8011 odlievaný zvitok s počiatočnou hrúbkou polotovaru 6,0–6,5 mm, a cieľová konečná hrúbka produktu je 0.21 mm.
Veľkosť zrna liatych valcovaných zvitkov musí dosiahnuť Grade 1.
Chemické zloženie 8011 Zliatina pre uzávery fliaš (hromadná časť, %)
| Prvok | A | FE | Cu | Mn | Mg | Z | Jediná nečistota | Celková nečistota | Al |
| Spokojnosť | 0.50~0,90 | 0.6~ 1,0 | ≤0,1 | ≤0,2 | ≤0,05 | ≤0,1 | ≤0,05 | ≤0,15 | Vyvážiť |
S pevnými priechodmi valcovania za studena, homogenizačné žíhanie a medzižíhacie teploty sú nastavené ako variabilné parametre. Úplná cesta procesu je nasledovná:
Odliatok valcovaný polotovar → valcovanie za studena do 3.8 mm → homogenizačné žíhanie → valcovanie za studena do 0.43 mm → medzižíhanie → valcovanie za studena na konečnú hr 0.21 mm
Sú navrhnuté tri porovnávacie schémy procesov:
Schéma 1: Homogenizácia pri 480 °C pre 4 h pre 3.8 polotovary hrúbky mm; stredné žíhanie pri 360 °C pre 2 h pre 0.43 mm pásiky
Schéma 2: Homogenizácia pri 480 °C pre 4 h pre 3.8 polotovary hrúbky mm; stredné žíhanie pri 280 °C pre 2 h pre 0.43 mm pásiky
Schéma 3: Homogenizácia pri 530 °C pre 4 h pre 3.8 polotovary hrúbky mm; stredné žíhanie pri 320 °C pre 2 h pre 0.43 mm pásiky
Pevnosť v ťahu \(R_m), predĺženie A a rýchlosť úšenia e vzoriek po strednom žíhaní a hotové výrobky sa skúšajú v súlade s národnými normami.
Hotové plechy vyrobené podľa týchto troch schém sa dodávajú zákazníkom na skúšky ťahaním pohárov, a optimálny proces priemyselnej výroby je určený na základe praktickej spätnej väzby razenia.

Vzorky valcované za studena na 0.43 mm sú žíhané v skriňovej peci (vložte do pece po dosiahnutí nastavenej teploty, čas držania: 2– 4 hod) na testovanie mechanických vlastností a vlastností ucha.
Skutočné vlastnosti po prechodnom žíhaní
| Schéma procesu | Pevnosť v ťahu \(R_m) (MPA) | Predĺženie A (%) | Miera zarábania e (%) | Smer ucha |
| Schéma 1 | 95 | 28 | 10 | 0°/90 ° |
| Schéma 2 | 93 | 30 | 8.9 | 0°/90 ° |
| Schéma 3 | 90 | 36 | 4.9 | 0°/90 ° |
Po strednom žíhaní, pásy sú valcované za studena na konečnú hrúbku 0.21 mm s redukciou za studena približne 51%.
Údaje o mechanickom a ušnom výkone hotových výrobkov sú uvedené nižšie.
Vlastnosti hotových výrobkov
| Schéma procesu | Smer odberu vzoriek | \(R_m) (MPA) | A (%) | Miera zarábania e (%) | Smer ucha |
| Schéma 1 | 0° | 146 | 2.2 | 8.9 | 0°/90 ° |
| 45° | 154 | 2.8 | |||
| 90° | 156 | 2.1 | |||
| Schéma 2 | 0° | 154 | 2.8 | 8.0 | 0°/90 ° |
| 45° | 164 | 1.8 | |||
| 90° | 162 | 1.6 | |||
| Schéma 3 | 0° | 145 | 2.8 | 2.2 | 0°/90 ° |
| 45° | 150 | 2.0 | |||
| 90° | 156 | 2.0 |
Výsledky zákazníckej skúšky
| Schéma procesu | Výkon kreslenia pohára zákazníka |
| Schéma 1 | Nevykonal sa žiadny skúšobný test |
| Schéma 2 | Pri razení dochádza k praskaniu |
| Schéma 3 | Skutočná miera zarábania < 3%, vynikajúci tvarovací výkon, spĺňa požiadavky na výrobu uzáverov na fľaše |
Záver testu: Hotové výrobky Scheme 1 a Schéma 2 homogenizované pri 480 °C majú rýchlosť zušľachťovania blízku 10%, nespĺňa požiadavky na hlboké ťahanie uzáverov fliaš.
Hotové výrobky Scheme 3 homogenizované pri 530 °C majú rýchlosť ušľachtenia približne 5% bez praskania razenia, a boli dodané viacerým výrobcom uzáverov fliaš v hromadnej výrobe.
Ušné správanie hliníkové listy dominujú vnútorné kryštálové textúry.
Valcovanie za studena vytvára deformačné textúry, ktoré vedú k 45° uchu pri ťahaní pohára.
Po žíhaní plechov podrobených veľkej redukcii za studena, rekryštalizačné textúry pozostávajú hlavne z kockovej textúry a R textúry.
Optimalizačným nápadom pre hlbokoťažné hliníkové plechy je regulácia pomeru dvoch textúr, vzájomne kompenzujú efekty ušníc vyvolané rôznymi textúrami, znížiť celkovú rýchlosť ušúľovania a zlepšiť tvárnosť pri hlbokom ťahaní.
Proces odlievania sa vyznačuje vysokým stupňom podchladenia a rýchlym chladením, čo vedie k veľkému počtu nerovnovážnych druhých fáz a silnej segregácii prvkov Si a Fe v tuhom roztoku v hliníkovej matrici po stuhnutí.
Homogenizačné žíhanie podporuje transformáciu nerovnovážnych fáz, zrážanie presýtených tuhých roztokov a eliminácia segregácie kompozície.
Hlavné legujúce prvky 8011 zliatiny sú Fe a Si. Rýchle ochladzovanie pri valcovaní odlievania spôsobuje presýtenie veľkého množstva Fe a Si v hliníkovej matrici.
Počas homogenizácie, Fe a Si sa vyzrážajú a tvoria dispergované \(FeAl_3) častice:
3004 hliníkový kruh ,tiež pomenovaný 3004 hliníkový disk,3004 hliníkový disk, Vyrába sa pečiatkou 3004 hliníkové cievky.
Hliníkové listy diamantovej dosky 4x8 sú k dispozícii vo veľkostiach 6061-T6 a 3003-H14. Majú vyššiu silu, odpor, zaťaženie, machináovateľnosť, odpor, tam. Preto, Populárne vo výstavbe, výroba, vozidlá, lode a rôzne polia.
Tenký hliníkový list sa zvyčajne týka plochého kusu hliníkového materiálu, ktorý má hrúbku menej ako 6 mm (0.24 palcov).
5052 hliníkový list je súčasťou 5000 séria hliníka. Známky v tejto sérii sú legénové horčík (2.5%) a majú stredné až vysoké vlastnosti.
Kontajnery hliníkovej fólie vyrobené z hliníkovej fólie sa môžu spracovať do rôznych tvarov, Bežné zliatiny sú 8011, 3003, 3004, 5052 hliníková fólia.
Ten 3000 Hliníková doska valcovacieho zrkadla je prémiový hliníkový produkt známy pre svoju výnimočnú odrazivosť, trvanlivosť, a všestrannosť. Všeobecne sa používa v odvetviach, kde sú estetika a výkonnosť kritické.
Č. 52, Dongmingová cesta, Zhengzhou, Henan, Čína
Henan Huawei Aluminium Co., Došlo, Jeden z najväčších dodávateľov hliníka v Číne Henan,Sme založení v roku 2001 a máme bohaté skúsenosti s dovozom a vývozom a vysokokvalitnými hliníkovými výrobkami
Môj - sat, 8AM - 17:00
Nedeľa: ZATVORENÉ
Č. 52, Dongmingová cesta, Zhengzhou, Henan, Čína
© Autorské práva © 2023 Henan Huawei Aluminium Co., Došlo
Najnovšie komentáre
Drahý pane, Please offer your best FOB Prices specs are as under ALUMINIUM STRIP (AL = 99,50% min) Veľkosť:450 X32 x6 mm. Tvoj 570 Own 1050 A, Množstvo = 3400 kg
Ahoj, Boli by ste tak láskaví ponúknuť položku takto: Cievka 0,6х1250 (1000)mm EN AW-3105 5tons
Ahoj, Môžete mi ponúknuť hliníkové taniere? Konctovo potrebujem: 110mm x 1700 mm x 1700 mm 5083 H111 - 21 pcs Next year planed is 177 počítač
Veľký článok. Bol som potešený, že som hľadal tento článok. Zdá sa, že veľa ľudí, že majú na túto tému spoľahlivé vedomosti, Ale často to tak nie je. Preto moje príjemné prekvapenie. Som ohromený. Toto miesto určite odporučím a spadnem častejšie, Vidieť nové veci.
požiadavka hliníkového pásu